ILS SPONSOREM KONFERENCJI MADE WITH POLAND

ILS miało zaszczyt sponsorować I Polonijna Konferencję pod nazwą MADE with POLAND. Konferencja została zorganizowana przez Łódzką Izbę Przemysłowo Handlową przy udziale ŁSSE. Udział w niej wzieły najprężniej działające organizacje polonijne na świecie jak PANGEA, YIPN, Żubry Wiedeń, Polish Professionals in London, Polish Club in Medway czy APGEF z Francji. Patronem honorowym był PAIiIZ oraz PARP.

Gościem honorowym był Pan profesor Grzegorz Kołodko a pomysłodawcą i koordynatorem całego wydarzenia Pan Robert Fiutak z ILS.

Polska staje się numerem 1 w Europie jako miejsce do inwestowania, a Łódź ze swoim centralnym położeniem, wielokulturowością, bogatą historią i kreatywnością to idealne miasto do realizacji innowacyjnych pomysłów. To tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością – zrewitalizowane pofabryczne kompleksy przeplatają się z nowoczesnymi biurowcami, kolorowe murale, festiwale, happeningi, powstające „woonerfy” pozwalają złapać oddech i pokazują, jak wiele się tutaj dzieje. Międzynarodowe raporty podkreślają nie tylko stabilność gospodarczą i polityczną Polski, ale przede wszystkim wykształcone i kompetentne kadry oraz rozbudowany rynek wewnętrzny. Inwestorzy zagraniczni bardzo chętnie lokują swój kapitał właśnie tutaj, traktując Polskę jako stabilne miejsce​ w czasach zawirowań gospodarczych. Turystów zachwyca natomiast gościnność i życzliwość Polaków, polskie zabytki, które oparły się burzliwej historii i bogactwo przyrody. Mając to wszystko na uwadze, konferencja „Made with Poland” ma służyć jako platforma wymiany wiedzy i doświadczeń biznesowych dla wszystkich, którzy myślą o Polsce, a w szczególności o Łodzi, jako potencjalnym rynku inwestycji i miejscu transferu know-how. Hasło „Made with Poland” przewrotnie nawiązuje do powszechnego w polskiej świadomości skojarzenia z metką i pochodzeniem produktu „Made in…”. „Made with Poland” to idea oraz inspiracja dla inwestorów, zapraszająca do „robienia biznesu za pomocą Polski”, czyli z Polską, z Polakami i w Polsce. „Made with Poland” organizuje Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa w ramach wydarzenia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego – VII Europejskiego Forum Gospodarczego Łódzkie 2014. Spotkanie odbędzie się pod patronatem Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Zapraszamy przedstawicieli Polonii z całego świata, którzy myślą o prowadzeniu swoich biznesów​ w Polsce. Będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i kontaktów biznesowych, nawiązania współpracy, poznania udogodnień dla inwestorów, a także integracji. Podczas konferencji będzie można spotkać się z Polakami, którzy odnieśli sukces za granicą, ukończyli najlepsze uczelnie, a przy tym efektywnie działają na rzecz aktywizacji środowiska polonijnego. Na konferencję przyjadą również obcokrajowcy z powodzeniem rozwijający swój biznes w Polsce. Udział w konferencji „Made with Poland” z pewnością zaowocuje ekspansją nowych pomysłów, nawiązaniem międzynarodowych kontaktów, dzięki czemu wpłynie na umocnienie pozycji Polski w Europie.

Pozostałe wiadomości